جزئیات نرده شیشه ایی (هندریل)

Card image cap

 

🟠 هندریل /نرده شیشه ایی( handrail ) :

نرده شیشه ای یا هندریل شیشه ای یکی از انواع تجهیزات ساختمانی است که در آن از شیشه به عنوان ساختار اصلی استفاده میشود. در کنار وید ها، پرتگاه ها ، تراس و راه پله ها شما میتوانید هندریل شیشه را جایگزین نرده های فلزی و استیل کنید .به این صورت که تا ارتفاع استاندارد تماما از شیشه استفاده می شود .این هندریل ها قابل استفاده در راه پله ها ،تراس ها و بالکن ها ، استخرها و دوردوشی ها و… می باشند.

برای ساخت نرده شیشه ای معمولا از شیشه سکوریت و شیشه لمینت در ضخامت های مختلف به همراه یراق آلات مختلف استفاده می شود.

 

🔶️انواع محل نصب نرده شیشه ای:

نرده شیشه ای تراس

نرده شیشه ای بالکن

نرده شیشه ای استخر

نرده شیشه ای کابین دوش

 

نواع نرده شیشه ای:

هندریل اکسپوز ( روکار - نمایان)

 

هندریل دفنی ( توکار )

 

هندریل اسپیگت ( خود ایستا )

 

هندریل فیکس پوینت

 

مدلهای نرده شیشه ایی سکوریت و لمینت:

۱_نرده شیشه ای اسپیگت:

این نوع از هندریل شیشه ای قابل نصب در داخل و خارج از ساختمان می باشد به عبارت دیگر شما می توانید این نوع از نرده را در راه پله ها و یا تراس  و بالکن ها مورد استفاده قرار دهید  در این نرده ها دو توپی برای هر پنل شیشه وجود دارد که وظیفه آنها نگه داشتن شیشه می باشد.پایه‌های این نرده به شکل سوزنی بوده و تا ۱۵ سانتی متر ارتفاع دارند. با توجه به این ۱۵ سانتی متر پایه سوزنی استیل، می‌توان شیشه‌هایی تا ۴ متر را در ساختار آن‌ها جای داد.

 

۲_نرده شیشه فیکس پوینت یا Standoff:

این سیستم هندریل شیشه ای قابل نصب در داخل و خارج از محیط خانه می باشد اما بیشترین استفاده و مناسبترین نوع استفاده از این نوع از نرده های محیط داخلی مخصوص راه پله می باشد این نوع از نرده برای ایجاد یک محیط مدرن بسیار مناسب می باشد و در نگه داشتن آن از بتن ،چوب و فولاد در کنار راه پله و بالکن استفاده می شود

 

۳_نرده شیشه ای دفنی یا clamp

هندریل فریم لس دفنی توصیه شده برای داخل می باشد این نوع از نرده با استفاده از گیره هایی که در پایین شیشه موجود می باشد شیشه را نگه می دارد  این گیره ها بسیار محکم می باشند و قادر هستند شیشه را به درستی نگه دارند تعمیر و نگهداری این  نوع از نرده بسیار آسان می باشد و در هنگام آسیب دیدن یک پنل شیشه ای به سادگی قابل تعویض می باشد.

 

۴_نرده شیشه ای  نمایان -اکسپوز:

این نوع از نرده قابل نصب در محیط های داخلی و خارجی می باشد اگرچه برای محیط های داخلی که دارای زیر ساخت بتن و فولاد می باشد توصیه می شود  این سیتم نرده با توجه به شکلی که دارد قادر است شیشه را به صورت عمودی نگه دارد شیشه ها با استفاده از یا یا چند گیره برای نگه داشتن  به دستگیره نصب شده اند.

این نرده هابه شکل یو انگلیسی هستند و در فاصله چیزی نزدیک به ۲۰ تا ۲۵ سانتی متری سطح قرار می‌گیرند. با نصب قاب، شیشه در آن جای گرفته و به درستی محکم می‌شود. این نوع از شیشه‌های سکوریت و لمینیت نیز استحکام بسیار خوبی دارند.

 

   محاسن هندریل شیشه ای

  • هزینه نگهداری بسیار پایین
  • نصب سریع
  • امکان استفاده در فضای داخلی و خارجی
  • طیف بسیار گسترده طرح و رنگ

 

پروفیل هندریل آلومینیومی چیست؟

پروفیل های هندریل های آلومینیومی معمولا در راهرو ها ، حفاظ های شیشه ای و راه پله ها و استخرها و حفاظ پاساژ ها دیده میشوند .

هندریل های آلومینیومی یکی از پر کاربرد ترین فریم های شیشه  و در این عرصه به نام و پرکاربرد هستند و به عنوان گیره و نگهدارنده شیشه عمل میکند.به گونه ای که ایمنی و استحکام شیشه به عنوان یک حفاظ قابل اطمینان شمرده می شود.این پروفیل آلومینیوم نوعی محصول اکستروژنی است که بر اساس نیاز با مقطعی خاص و استحکام مورد نظر تولید و اکسترود می شود.

 

چرا آلومینیوم؟

فلز آلومینیوم با آلیاژ های گوناگون قابلیت این را دارد که نیاز های بخش های مختلف صنعت را تامین کند.

آلومینیوم چون فلزی ارزان تر نسبت به رقبای خود است و مقاومت بالایی در برابر خوردگی که دارد،سهم بزرگی از بازار ابزار آلات را به خود اختصاص داده است و ارزش خرید به نسبت بالایی دارد.قابلیت برخی از آلیاژهای آلومینیوم در زمینه اکسترود پذیری سبب شده که در  هندریل الومینیومی که به صورت اکسترود قابل تولید است مورد استفاده قرار گیرد.

این آلیازها که عمدتا از گروه ۶۰۰۰ می باشند به دلیل ایج پذیری مناسب و پس از عملیات آنودایزینگ ظاهر قابل قبول برای نما خواهند داشت.

لذا آلومینیوم بهترین گزینه برای این نوع نگه دارنده های شیشه ای  می باشد.

 

پروفیل های هندریل آلومینیومی در حفاظ های شیشه ای

با پیشرفته شدن ساختمان سازی و به وجود آمدن طراحی های مدرن استفاده از نما های شیشه با فریم های اکسترود آلومینیوم یکی از پرطرفدار ترین سبک های معماری است. صنعت ساختمان سازی به این سمت و  سو می رود که با نرده های شیشه ای به جای نرده های بتنی یا چوبی ظاهر زیبا تری به راه پله ها یا بالکن ها بدهد. شیشه های به کار رفته در این حفاظ ها دارای استحکام بالایی بوده و از نوع شیشه سکوریت هستند.