جزئیات محصولات شیشه

Card image cap

محصولات شیشه

افزایش چشمگیر قیمت انرژی در سال های اخیر موجب گردیده است دست اندرکاران صنعت ساختمان به روش های کاهش اتلاف انرژی از سطوح خارجی ساختمان رو آورند. پنجره و شیشه های ساختمان مهمترین بخش هدر دهنده انرژی به شمار می روند و استفاده از شیشه دو جداره و شیشه سه جداره به میزان قابل توجهی در کاهش اتلاف انرژی موثر است و در حد محسوسی هزینه های حرارتی و برودتی را کاهش می دهد. بر اساس اطلاعات استفاده از شیشه دوجداره و شیشه سه جداره در ساختمان موجب کاهش مصرف انرژی به میزان 14% می گردد.

 

  • شیشه های تکجداره:شیشه تک جداره، همانطور که از نامش پیداست، تک لایه است از این‌رو دارای ضخامت کمی است و نمی‌تواند عایق خوبی در برابر سرما، گرما، آلودگی صوتی و گرد و غبار باشد. از این نوع شیشه‌ها در انواع پنجره‌های چوبی، آلومینیومی است .

شیشه های چند جداره: شیشه‌های چند جداره برعکس شیشه‌های تک جداره دارای چندین لایه هستند از این‌رو از ضخامت زیادی برخوردارند و عایق بی‌نظیری در برابر سرما، گرما، آلودگی صوتی و گرد و غبار هستند و علاوه‌ بر این از مقاومت و استحکام بالایی نیز برخوردارند. امروزه به دلیل مزایا و ویژگی‌های بی‌نظیری که شیشه‌ دوجداره دارند بیشتر از آن‌ها در پنجره‌های عایق استفاده می‌شود

_دوجداره:از دو یا چند لایه شیشه موازی هم تشکیل شده‌. بین دو شیشه فاصله‌ای چند میلی‌متری قرار دارد. این فضای خالی معمولاً با هوای خشک یا گازی بی‌اثر مانند گاز آرگون پر می‌شود. تفاوت اصلی شیشه دوجداره با یک شیشه ساده در همین فضای خالی است. این فضای پر شده از گاز، اجازه انتقال و جابجایی گرما و سرما را نمی‌دهد. و به دلیل عدم هدایت دما و صدا، شیشه مانند یک عایق بین محیط داخلی و خارجی عمل می‌کند.

-شیشه دوجداره

انواع شیشه دوجداره:

 

  • شیشه ساده :از فلوت ساده تشکیل میشود

 

  • شیشه رنگی:یک جداره شیشه رنگی+یک جدارا شیشه ساده

 

  • شیشه رفلکس:شیشه رفلکس که به شیشه ی انعکاسی یا آیینه ای هم معروف است از یک جداره شیشه ساده+یک جدار شیشه رفلکس که رفلکس باید به سمت بیرون قرار بگیرد.از ویژگی های این شیشه عدم دید ناظر بیرونی در روز می باشد اگر پرده ها کنار باشد کسی نمی تواند از بیرون داخل را مشاهده کند.حفظ حریم داخلی خانه با استفاده از شیشه رفلکس.

۲-شیشه رفلکس یکی دیگر از مزیت های شیشه های رفلکس بازتاب نور مستقیم خورشید و کاهش ورود گرمای تابستان به داخل است.

 دارای زیبایی بسیار بالایی می باشد

۳-این نوع از شیشه های اشعه های رادیواکتیو را نیز دریافت میکنند

۴-بازتاب نور در شیشه های رفلکس در تابستان هنگامی که آفتاب به صورت مستقیم به این شیشه برخورد کند بازتاب داده می شود و گرمای آفتاب به داخل محیط وار نمی شود.

۵-تنوع بالا رنگی در شیشه های رفلکس

 

 

  • شیشه سکویت (Tempered glass):سکوریت یا شیشه نشکن در مقایسه با شیشه خام با ضخامت های یکسان، می توان گفت که شیشه سکوریت به نسبت در برابر شکستگی مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد. تا جایی که می توان گفت که مقاومت مکانیکی آن در نتیجه فرآیند سکوریت سازی به بیش از ۵ برابر افزایش خواهد یافت.از مزایای دیگر شیشه سکوریت، نحوه شکستن آن است. اگر شیشه سکوریت بشکند، به قطعات بسیار کوچکتری با لبه های صیقلی تبدیل گشته که این قطعات فاقد قدرت برش هستند. این امر خطر صدمات در نتیجه شکست شیشه را تا حد قابل توجهی کاهش خواهد داد.شیشه سکوریت معمولا در جایی استفاده می گردد که مقاومت در برابر حرارت و یا ایمنی شیشه از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد مثل شیشه های جانبی خودرو ها.

 

 

 

شیشه لمینت (laminate) :

که از ۲ یا چند لایه شیشه تشکیل شده است و در بین هر لایه از آن طلق PVB ( پلی وینیل بوتیرال)  قرار می گیرد. این موضوع باعث می‌شود که شیشه لمینت دیرتر از سایر شیشه‌ها آسیب ببیند.لمینت هنگام برخورد های سخت خرد نمیشوند،فقط ترک برمیدارند مثل شیشه جلو وعقب خودرو

 

کاربرد این نوع شیشه‌ها:

شیشه‌های ضد گلوله، ضد سرقت، ایمن در برابر زلزله.

بانک‌ها، بیمارستان‌ها، استخرها، نورگیرها.

و بطور کلی در ایمنی و امنیت حائز اهمیت است.

سلولهای فتوولتائیک

کف شیشه‌ای

شیشه‌های عایق صوتی

درب‌های ورودی

دکوراسیون داخلی

پنجره ساختمان‌های تجاری و مسکونی. این نوع شیشه از نمونه‌های ایمنی است که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. علت مقاوم بودن این شیشه به این دلیل است

شیشه‌های لمینت، سه ویژه گی عایق حرارتی، کاهش آلودگی صوتی و امنیت را به طور یکجا در بر دارند.

 

  • شیشه مشجر (طرحدار) :ﺷﯿﺸﻪ ﻫﺎی ﻣﺸﺠﺮ، ﺷﯿﺸﻪ ﻫﺎی ﺑﺴﯿﺎر ﺗﺮدی ﻫﺴﺘﻨﺪ ﮐﻪ ﻣﻘﺎوﻣﺖ ﻣﮑﺎﻧﯿﮑﯽ آﻧﻬﺎ در ﻗﺒﺎل ﻓﺸﺎر وﺿﺮﺑﻪ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﺷﯿﺸﻪ ﻫﺎی ﻋﻤﻮﻣﯽ ﮐﻤﺘﺮ اﺳﺖ:

 

  • برفی:شیشه های برفی به دلیل طرح و ناهمواری در یک طرف باعث شکست نور عبوری می شود و تصویر واضحی از اشیائ آن سوی شیشه مشاهده نمی شود.

کاربرد های شیشه برفی

 

- اجرای دکوراسیون و تزئینات داخلی محیط 

 

- تقسیم بندی فضاها یا به اصطلاح پارتیشن بندی فضا

 

- شیشه های مورد استفاده در گلخانه

 

- نمای خارجی ساختمان ها

 

- سرویس های بهاشتی

 

  • شیشه سندبلاست :شیشه سندبلاست تصویر اجسام را کاملا محدود می کند، بدین صورت که تنها چیزی که مشخص است سایه و یا هاله ای از جسم و نور است.این نوع از شیشه مات را می توان در هر محیطی استفاده کرد. 

برای اعمال انواع طرح ،فونت،چاپ و...

 

  • شیشه محدب (خم) :

شیشه محدب یا شیشه خم ، با دستگاهی مخصوص خم شده و برای نماهای با این منظور استفاده میشوند

جورجین بار

شیشه های تزیینی نقش تاثیرگذاری در زیبایی ساختمان های ویلایی، معماری های خاص و ساختمان های بلند مرتبه دارد و شامل تنوع متریالی و ظاهری است. یکی از انواع شیشه های دکوراتیو، شیشه دوجداره جورجین بار و ویکتورین بار می باشد.

نحوه ساخت شیشه های دکوراتیو، با قرار دادن شبکه های تزیینی مابین دو شیشه انجام می پذیرد. این نوع شیشه تنها در حالت شیشه دوجداره ساخته می شود و بصورت شیشه تک جداره و یا سه جداره قابل استفاده نیست.

 

در شیشه دوجداره جورجین بار در میان دو لایه شیشه، پروفیل آلومینیومی تزئینی در رنگ های مختلف و در شکل های هندسی متفاوت قرار می گیرد که با توجه به تنوع زیاد می توانند نمای خاصی را به محل استقرار خود بدهند. در این شیشه های تزئینی از آلومینیوم استفاده می گردد. پس از اتصال پروفیل های آلومینیومی به یکدیگر، ساختار بوجود آمده را در بین شیشه دوجداره بر روی اسپیسر به کار رفته ثابت می کنیم و روند دوجداره کردن شیشه را ادامه می دهیم. نکته حائز اهمیت در روند تولید این شیشه ها نحوه فیکس کردن بر روی اسپیسر و چگونگی اتصال پروفیل های آلومینیومی به یکدیگر است که در کیفیت آن ها موثر است.

در شبکه های تزیینی Georgian Bar که در داخل شیشه های دکوراتیو کار می شود از پروفیل های آلومینیومی با پهنای 9، 16 و 25 میلیمتر استفاده می گردد.

رنگ های جورجین بار

 

نقره ای

 

طلایی

 

سفید

 

اشکال هندسی جورجین بار

 

مربع

 

لوزی

 

گل لیلی

 

گل چهارپر

 

مکان های پیشنهادی برای شیشه های جورجین بار

 

پنجره ها

 

درهای ورودی

 

شیشه های کابینت

 

ساختمان های ویلایی

 

مزایای شیشه های جورجین بار

 

این مدل شیشه ها این امکان را به ما می دهند تا هر گونه طرحی را که می خواهیم بر روی پنجره های دوجداره ایجاد کنیم تا مجموعه پنجره دوجداره و شیشه دوجداره کاملا هماهنگی خود را با نوع معماری ساختمان حفظ نماید.

 

از مزایای این مدل دکوراتیو کردن شیشه می توان به تنوع رنگ و شکل، عمر طولانی و عدم نیاز به نظافت را بیان کرد.

 

در تمامی بازشوها و چارچوب هایی که امکان جایگذاری شیشه وجود دارد می توان استفاده کرد.

قیمت این شیشه ها بر اساس میزان متراژ پروفیل آلومینیوم مصرفی در داخل شیشه های دوجداره محاسبه می شود. استفاده از اشکال هندسی و تزئینی موجب افزایش قیمت ای نوع شیشه دکوراتیو خواهد شد.