جزئیات جزئیات محصولات

Card image cap

 

 • تاریخچه upvc:

 تولید و استفاده از پنجره upvc درکشور آلمان آغاز شد با پیشرفت تکنولوژی و افزایش هزینه تولید درب و پنجره های چوبی،آهنی  استفاده ازاین نوع درب و پنجره ها رونق بسیاری داشته است. امروزه درکشورهای اروپایی بیش از۷۰ درصد سهم بازار درب و پنجره به یو پی وی سی تعلق دارد.

 • یو پی وی سی درایران:

درایران اولین بار درسال ۱۳۵۰ واحدهای تولید پروفیل وساخت درب و پنجره یوپی وی سی از نوع سخت احداث شد اما به دلایل مختلف این واحدها از تکنولوژی پیشرفته ی کنونی برخوردار نبودند و حجم عمده ی پروفیل مصرفی از منابع خارجی تامین می شد.

این صنعت در سال 1381 توسط چند شرکت ترکیه ای وارد بازار ایران شد و بعد از گذشت چند سال در سال 86 تولیدکنندگان داخلی توانستند با دانش خود پروفیل های upvc را با کیفیت بالا در کشور خودمان تولید کنند. این امر باعث شد که تولید کنندگان داخلی پروفیل های بسیار مرغوبی را وارد بازار کنند .

 

بی شک در و پنجره از جمله ارکان اصلی یک ساختمان محاسبه می شوند، از نما و زیبایی یک ساختمان گرفته تا عایق بندی و حفظ انرژی؛ و موارددیگر.

پنجره هایupvcآخرین نسل ازپنجره های فشرده هستند که کاربرد در جهانی دارند.این پنجرها راه حل مبتکرانه ایی برای حل مشکلات روزمره و مزایای مهمی برای حفظ سلامت انسان دارد.

 

 

معرفی Upvc:

یوپی‌وی‌سی (UPVC) مخفف کلمات (Unplasticized PolyVinyl Chloride)به معنای پلی وینیل کلراید سخت شده است.

  در صنعت ساختمان اصلی‌ترین مادهٔ تشکیل‌دهندهٔ پروفیل یوپی‌وی‌سی،pvc  (PolyVinyl Chloride) است.

پی وی سی از مشتقات نفت خام و یا گاز طبیعی بوده که عمدتا ترکیب شیمیایی آن حاوی کلر، کربن و هیدروژن می باشد.

 

 

 

 

معمولا۷۰-۸۰درصد پودر pvc

 • ۲۰_۳۰درصد پایدارکنندها (استابیلایزرها) :

 

_Fillers (پرکنندها)

 

_Lubricants(روان کنندها)

 

_heat Stabilizers(تثبیت کننده حرارت)

 

_Pigment (رنگ های صنعتی)

 

_titan

 

_impact modifier(مقاوم کننده ضربه)

 

_tio2 (تیتانیوم دی اکساید):جلوگیری از تغییر رنگ  پروفیل،شفافیت و جذب اشعه یو وی

 

_uv stabilizer (تثبیت کننده درمقابل یو وی)

 

_Processiny Aid(کمک فرایندها)

 

که درنهایت کیفیت مواد پلیمری را پایدار کننده ها

تعیین میکنند.

رنگ پایه و خام پروفیلهای یوپی‌وی‌سی، به دلیل فرمولاسیون مواداولیه سفید رنگ می‌باشد . پروفیل upvc بصورت رنگ شده و لمینت ساخته میشود:

 

 • پروفیل رنگ شده :این نوع پروفیل یوپی‌وی‌سی با استفاده از رنگ‌های مخصوص به صورت پاششی با ابزار، رنگ آمیزی می‌شوند. از ویژگی‌های پروفیل رنگی می‌توان ضد خش بودن، نظافت آسان و تنوع رنگ بالا (حدود ۱۹۰ رنگ).

 

 • پروفیل لمینت: این نوع پروفیل به دلیل طرح‌های برجسته و تزئینی رنگی مورد استقبال بسیاری از معماران قرار گرفته‌است. پروفیل‌های لمینت در کنار زیبایی امتیازاتی همچون ثبات رنگ در شرایط مختلف آب و هوایی، استحکام بالا و نظافت آسان را دارند

 

🟠ویژگی های پنجره های upvc:

دوام و استحکام بالا

ثبات رنگ وعدم نیاز به رنگ کاری

عایق بندی دربرابر سرما و گرما

عایق بندی دربرابرآلودگی های صوتی وگردوغبار

تنوع بسیار بالا دربازشو

غیرقابل اشتعال

امکان ساخت واجرای همه ی اشکال هندسی بدون محدودیت

امکان استفاده از یراق آلات الکترونیکی

متناسب باشرایط مختلف آب و هوایی

مقاوم دربرابرپوسیدگی

بدون سُرب(دوستدارمحیط زیست)وقابل بازیافت

مقاوم دربرابرنفوذ آب و بارندگی

عدم نیاز به سرویس و نگهداری

قابلیت نصب شیشه های چند جداره

 

 

مواد اولیه ساخت درب و پنجره upvc :

پروفیلupvc

یراق آلات

پروفیل گالوانیزه

لاستیک درزگیر

 

به نرده های فلزی موجوددر پنجره و درب منازل پروفیل (profile) گفته میشود.

 

پروفیل های اصلی بکار رفته در سیستم درب و پنجره عبارتنداز:

 • پروفیل فریم(frame) : پروفیل فریم در درب و پنجره Upvc بعنوان قاب دور وچهارچوب اصلی استفاده می شود. این پروفیل از لحاظ ابعادی دارای سطح مقطع های 6 سانتی متری و 7 سانتی متری هستند

_ پروفیل slider frame: چهارچوب اصلی درب و پنجره کشویی

_پروفیلslider frame triple track:چهارچوب اصلی درب و پنجره کشویی باقابلیت نصب توری

 

_پروفیل fix slider frame :چهارچوب اصلی درب و پنجره های کشوئی که قسمتی از آن بصورت ثابت (fix) استفاده میشود

 

 

 • پرفیل مولیون(mullion) : سطح برش پروفیل مولیون بصورت T شکل است و بعنوان تقسیم کننده پنجره بصورت افقی یا عمودی استفاده می شود. بطور مثال برای کتیبه بالای پنجره از مولیون استفاده می شود. مولیون سری 60: در کنار مجموعه پروفیل های 6 سانتی متر استقاده می شود.

مولیون سری 70: با عرض 7 سانتی متر در کنار پروفیل های سری 7 سانتیمتری کاربرد دارد.

انواع پروفیل مولیون بصورت زیر دسته بندی میشوند:

 

_ مولیون متحرک: پروفیلی که به لنگه بازشو پیچ می شود و همراه با بازشو حرکت می کند. از پروفیل مولیون متحرک در درب و پنجره دوجداره فرانسوی استفاده می شود که در آن هر دو لنگه کنار هم باز می شوند.

_ مولیون کتیبه کشویی: شکل ظاهری این مولیون بدلیل ساختار متفاوت پروفیل کشویی، کاملا با مولیون های دیگر متفاوت است. این پروفیل بعنوان تقسیم کننده افقی در پنجره های کشویی استفاده می شود.

_پروفیل overhung: برای پنجره های باقید متحرک استفاده میشود

 

 

 • پروفیل سَش(sash): بعنوان بازشو در پنجره دوجداره استفاده می شود. شکل استاندارد این پروفیل بصورت S شکل است و در انواع زیر دسته بندی می گردد:

_پروفیل بازشو پنجره(sash):  پرمصرف ترین پروفیل بازشو در انواع درب و پنجره UPVC می باشد.

 

_پروفیل بازشو درب(door sash) : تفاوت پروفیل بازشوی درب با پنجره در ابعاد آن است، پروفیل سش درب از لحاظ ارتفاعی بزرگتر است.

_پروفیل slider sash:بخش بازشو در پنجرهای کشویی

 

 

_ پروفیل بازشوی کشویی: تنها در پنجره های دوجدار کشویی استفاده میشود

_پروفیل بیرون باز شو

_پروفیل داخل باز شو

 

 • پروفیل گالوانیزه:

به منظور مقاوم سازی و تقویت درب و پنجرهای تولیدی از گالوانیزه با ضخامت مناسب در داخل پروفیل های upvc استفاده میشود. بکارگیری پروفیل گالوانیزه در داخل پروفیل اصلی upvc و پیچ شدن یراق آلات روی قطعات تقویت شده ضمن کاهش خطر افتادگی بازشوها باعث افزایش مقاومت درب و پنجره ها،بالا بردن استقامت انها دربرابرفشاربادو فشارهای وارده از طرف ساختمان به درب و پنجره زیرا در ساختمانهای با ارتفاع زیادنیروی باد افزایش پیدا میکند،هرچقد فشار باید بیشترو سطح پنجره بزرگتر باشدضخامت پروفیل گالوانیزه باید بیشتر شوداین ضخامت از۱میلی متر شروع شده تا ۲ میلی متر هم میرسد .

دلایل استفاده بشکل زیر خلاصه میشود:افزایش استقامت پروفیل

تحمل وزن

تحمل فشار باد

افزایش امنیت

انتقال گشتاور

🟠معیار گالوانیزه :

ضخامت :۱ _۲ میلی متر

وزن هرمتر

طول

شکل :ممان دار یا ساده

 لاستیک های درزگیر:

دوعامل در انتخاب لاستیک های درزگیر مهم است  یکی نوع لاستیک و دیگر میزان هم پوشانی لاستیک

صنعت دروپنجره یوپی وی سی لاستیک های EPDM است که کاربرد زیادی دارد.این لاستیک درزگیر جزو بهترین لاستیک ها هست .غیر قابل بازیافت بوده و تنوع رنگ ندارد. نوع دوم لاستیک های درزگیر TPEیا TPVاست که البته با نام های مختلف در بازار عرضه می شود. که مواد پایه آنها همان EPDM است که اصطلاحا به EPDMPP مشهور است . این لاستیک ها قابل بازیافت شده است و دارای تنوع رنگ بوده و درعین حال می توان به طور همزمان این لاستیک ها با پروفیل جوش داد. قدیمی ترین لاستیک های درزگیر که کیفیت خوبی داشته و الان کمتر در بازار صنعت پنجره مورد استفاده قرار می گیرد، لاستیک های سیلیکونی است که هم عمر نسبتا بالا و هم تنوع رنگ داشته ، همچنین قابل بازیافت هستند .اگر لاستیک ها غیر استاندارد باشدکه عمده ترین آنها لاستیک های پی وی سی است که عمر مفید آن بسته به شرایط جغرافیایی بین یک تا دو سال است این لاستیک ها به راحتی ترک میخورند . راه شناخت لاستیک های پی وی سی درزگیر این است که این لاستیک ها در برابر آتش ، اشتعال زا هستند و بوی مشمئز کننده لاستیک سوخته را می دهند

در ارتباط بایزان هم پوشانی لاستیک های درزگیر پنجره های یوپی وی سی هم باید تاکید کنم که حداقل هم پوشانی این لاسیک ها با پروفیل در محل اتصال باید 8 میلیمتر باشد در غیر اینصورت کارکرد عایق بودن پنجره ها در برابر انتقال هوا ، حرارت و آلاینده ها زیر سوال خواهد رفت.

 یراق آلات پنجره  upvc:پیشرفت تکنولوژی از قبیل قفل و یراق آلات درب و پنجره دوجداره، باعث شده است که این نوع درب و پنجره‌ها از نظر امنیتی در تراز بالایی قرار گرفته باشد. طرح‌های زیبا و ایمن یراق آلات پنجره دوجداره معمولا طوری است، که این درب و پنجره ها را از چهار جهت قفل کرده و امنیت فوق‌العاده‌ای به آن‌ها می‌بخشد. انواع یراق الات پنجره:

۱_اسپانیولت(قفل درب): مهمترین قطعه از یراق آلات درب همان اسپانیولت است و عدم استفاده از آلیاژ مناسب و استاندارد در ساخت آن موجب از کار افتادن چرخ دنده ها و افزایش فشار بر روی دستگیره ها و همینطور باعث عدم حرکت فنر اسپانیولت و در نتیجه باعث از کار افتادن درب میگردد. در بازار دو نوع اسپانیولت موجود است که یکی آلمانی و دیگری ترک است که نوع آلمانی آن به دلیل دو زبانه بودن و شکل قارچی غلطک ها از امنیت بیشتری نسبت به نوع ترک آن برخوردار میباشد.

۲-دستگیره

۳-سیلندر: بهترین نوع سیلندر از جنس برنج همراه با روکش آلومینیوم تهیه میگردد. نوع سیلندر مصرفی بستگی به سایز و آکس و نوع پروفیل درب دارد. باید توجه کرد که برای امنیت بیشتر در هنگام خارج کردن کلید از سیلندر قسمت اهرم مرکزی سیلندر باید از مرکز خارج گرددکه در هنگام سرقت و در موقعی که درب قفل است سیلندر خارج نشود.

۴-زبانه: طراحی زبانه در هر دو مدل کوتاه و بلند باید طوری باشد که در موقع باز و بسته شدن درب زبانه در جای خود قرار گیرد و از فشار به روی لولاها جلوگیری کند.

۵-لولای ۱۰۰ میلیمتری :که باید تحمل وزن درب را داشته باشدو حداقل باید ۱۱۰ گرم وزن داشته باشد که دچار شکست نشود.

 

 حالت های بازشوی پنجرهupvc:

 

حالت ثابت

 

تک حالته

 

بازشوی کلنگی

 

دوحالته (تک حالته و کلنگی)

 

حالت سایبانی

 

مدل آکاردئونی

 

دو لنگه بازشو (مدل فرانسوی)

 

حالت کشویی

 

مدل فولکس واگنی

 

حالت محوری

 

 

 

 

 • حالت ثابت( fix):

 

    یکی از پرکاربردترین و مناسبترین پنجره upvc نوع ثابت است به این دلیل که در آن یراق آلات استفاده نمی شود.

 

ویژگی های حالت ثابت:

 

-بهترین میزان دید بواسطه نبودن مولین

 

_عایقی در برابر گرد و غبار

 

_عایقی در برابر سرما و گرما

 

_عایقی در برابر آلودگی صوتی

 

    این مدل پنجره را میتوان از پر مصرف ترین نوع پنجره دو جداره upvc نام برد زیرا در تمامی مدل های ترکیبی استفاده میگردد و به دلیل ثابت بودن آن در نواحی نورده به صورت دیواره نیز کاربرد دارد.

 • مدل تک حالت بازشو/لولایی(tilt):این مدل ظاهری شبیه پنجرهای عادی و قدیمی دارد. توسط لولا باز و بسته میشود ولولا قابلیت تنظیم دارد.مکانیزم حرکت آن بصورت افقی برروی یک محور یا حول محور زاویه ۹۰درجه است

ویژگی های پنجره های upvc تک حالته:

 

به علت پایین بودن قیمت نسبت به بقیه بازشو هاگزینه ایی اقتصادی وارزان و مقرون بصرفه است

 

تغییر جهت (سش) یا بازشو از راست به چپ و یا از چپ به راست با کمترین زمان و قیمت و همچنین اجرا در محل

 

تعویض راحت لولا ها و یراق آلات درصورت نیاز

🔸️مناسب مکان هایی که هیچگونه مزاحمتی مثل پرده،وسایل منزل و... وجودندارد

گزینه ایی اقتصادی وارزان و مقرون بصرفه است